Hostinné: Rehabilitační ústav dostane novou hyperbarickou komoru

21.07.2016 11:32 | Zprávy
autor: PV

Novou vícemístnou hyperbarickou komoru získá od kraje Sdružení ozdravoven a léčeben Trutnov. Konkrétně bude umístěna v Rehabilitačním ústavu v Hostinném, kde nahradí už dosluhující přístroj. Rada kraje schválila veřejnou zakázku na dodání komory, přičemž nejvyšší přípustná hodnota zakázky je stanovena na 15 milionů korun bez DPH.

Hostinné: Rehabilitační ústav dostane novou hyperbarickou komoru
Foto: hkregion.cz
Popisek: Hostinné

Stávající hyperbarická komora v Hostinném je už zastaralá a s kapacitou tří míst je z hlediska využití pacienty velmi vytížená. Díky novému přístroji se rozšíří kapacita až dvojnásobě. „V technickém zadání požadujeme kapacitu hlavní komory až pro šest sedících osob nebo pro jednu ležící a tři sedící. Dále by zde měla být i předkomora, kde bude místo pro další dvě sedící osoby,“ popsala krajská radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková. Podle ní bude nová moderní dekompresní komora pro Sdružení ozdravoven a léčeben přínosem. „Z celorepublikového hlediska je podobných přístrojů nedostatek. V Královéhradeckém kraji se nachází kromě Hostinného ještě komora v Hronově, což je ale soukromé zařízení s nízkou kapacitou,“ doplnila radní Třešňáková.

Dodání nového přístroje je předmětem nadlimitní veřejné zakázky, kterou v tomto týdnu schválila krajská rada. „Součástí zakázky je nejen dodání samotného přístroje, ale zároveň i jeho instalace a uvedení do provozu. Protože má komora velké rozměry, dle technických podmínek se jedná téměř o devítitunový přístroj, budou pro jeho umístění nutné i částečné stavební úpravy, které jsou také předmětem zakázky. Její maximální hodnota je pak stanovena na 15 milionů korun bez DPH, přičemž až 80 % nákladů by mohla pokrýt dotace z Ministerstva zdravotnictví,“ doplnil krajský radní pro oblast investic Josef Dvořák. Doba dodání přístroje je pak dle smlouvy nejpozději do 30. listopadu 2016.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…