Hradec Králové: Letní kino Širák letos hlásí rekordní návštěvnost

23.09.2018 19:03 | Zprávy
autor: PV

Na mnoha místech v republice se biografy pod širým nebem rušily (např. Kutná Hora, Příbram atd.). Nahradily je vietnamské tržnice, veřejná parkoviště nebo koncertní arény. Město Hradec Králové v roce 2003 pověřilo Hradeckou kulturní a vzdělávací společnost provozováním letního kina, které dostalo název Širák a stalo se fenoménem hradeckého kulturního léta.

Hradec Králové: Letní kino Širák letos hlásí rekordní návštěvnost
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Promítání pod širým nebem v příjemném prostředí s jedinečnou atmosférou přijali diváci od samého počátku s nadšením. Jednou ze silných stránek hradeckého letního kina je jeho poloha u řeky Orlice, kde téměř v centru města vytváří oázu klidu a pohody. Letní kino Širák s kapacitou 800 míst na sezení je oblíbené nejen místními, ale i zahraničníma turisty, kteří vyhledávají filmy v původním znění s titulky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Babiš

Prosím o odpověď na otázku.Proč jedete pořád-- AntiBabiš.kDYBY TO NEMĚL VŠE OŠETŘENÉTAK BYCH VÁM VĚŘIL.Ale Vy opravdu nemáte nic jiného než mít v puse Babiše.Kolik jste toho mohli udělat ve Vaši minulé vládě a nic.Teď jedete pořád dokolečka jak by to mělo být. Děkuji za Odpověď. mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jičín: Soukromý investor připravuje domov pro seniory

7:14 Jičín: Soukromý investor připravuje domov pro seniory

Rada se seznámila s hmotovou studií plánovaného domova pro seniory, který vznikne u lipové aleje v l…