Hradec Králové: Město pomůžou ochránit další čtyři kamery

18.07.2016 16:53 | Zprávy
autor: PV

Do konce tohoto roku se objeví ve městě čtyři nové kamery, které pomohou čtyřiadvacet hodin denně lépe monitorovat situaci ve vybraných lokalitách. „Hlídací oko“ přibude nově v městské části Pouchov, dvě kamery budou umístěny ve Věkoších a poslední na ubytovně Brněnská. Předpokládaný výdaj ve výši jednoho milionu korun pokryjí jednak ministerské dotační zdroje, peníze z města i z městské policie. Dnes o vypsání zakázky na kamery rozhodli i městští radní.

Hradec Králové: Město pomůžou ochránit další čtyři kamery
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Čtyři nové kamery, které pomohou lépe monitorovat lokality, kam strážníci městské policie častěji vyjíždějí, by se měly objevit v Hradci Králové do konce roku. Měly by být umístěné na Pouchově, dále u obchodního centra Slavie, na křižovatce ulic K Sokolovně s Pouchovskou a v neposlední řadě i na ubytovně Brněnská. O umístění kamer ve Věkoších a na Pouchově usilovala i tamní komise místní samosprávy. Městská policie do této oblasti podle dostupných statistik dojíždí častěji, což vyplývá i z přiložené teplotní mapy vycházející z řešených událostí za uplynulý rok.

„Strážníci vyjíždějí do těchto lokalit častěji ať už v rámci preventivního dohledu, tak i na výzvy od občanů. Pokud budou v těchto předmětných místech umístěny kamery, může to do jisté míry a v určitých případech nahradit i přítomnost hlídek strážníků, které mohou být v tu samou chvíli povolány i k dalším vážnějším událostem v rámci celého města,“ hodnotí budoucí existenci kamer v těchto místech Miroslav Hloušek, ředitel Městské policie Hradec Králové. V této souvislosti dodává, že kamery jsou schopné zaznamenat kohokoliv, kdo páchá přestupek či trestný čin a přispět tím k včasnějšímu opatření.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…