Hradec Králové: Na Festivalu sportů se představí na 50 organizací

13.08.2019 15:36

Na 50 královéhradeckých sportovních organizací bude 8.9.2019 prezentovat svoji sportovní činnost na již 8. ročníku projektu Festival sportu, který se potřetí uskuteční v krásném prostředí Jiráskových sadů.

Hradec Králové: Na Festivalu sportů se představí na 50 organizací
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Návštěvníci všech generací si na vlastní kůži mohou vyzkoušet na 50 druhů známých, či méně známých sportovních odvětví, mimo jiné třeba: sportovní šerm, aikidó, squash, ragby, sportovní střelbu, billiard, golf, box či street dance.

Pro ty nejaktivnější účastníky je v rámci projektu Festival sport připravena hra s názvem Hradecký dvanáctiboj, ve které mohou získat při vyzkoušení minimálně 12 druhů libovolných sportů a odevzdání hrací karty ve stánku hlavního organizátora drobnou odměnu - pravidla hry naleznete níže. V roce 2018 se soutěže Hradecký dvanáctiboj aktivně zúčastnilo více než 1000 návštěvníků.

Pokud vás některý z předváděných či vyzkoušených sportů zaujme, můžete využít přítomnosti kvalifikovaných trenérů a sportovců, kteří rádi zodpoví položené dotazy.

Vstup na Festival sportu je ZDARMA.

Speciální pozvánky:

  • na hlavním pódiu bude po celý den probíhat moderovaný program, ve kterém můžete zhlédnout různá sportovně-taneční vystoupení
  • v nafukovacích arénách bude možno vyzkoušet squash, hokejbal, golf a softbal
  • možnost aktivního zapojení se do sportovně - tanečních workshopů, které v rámci programu na hlavním pódiu nabídne AC HIP HOP Hradec Králové a Taneční skupina T-BASS
  • oddíl vodního póla TJ Slavia Hradec Králové sehraje v průběhu dne několik exhibičních utkání ve vodním pólu a to přímo v řece Labe pod Hučákem
  • možnost vyzkoušet vrh koulí, skok do výšky, běh a další disciplíny na dětském mobilním atletickém hřišti
  • projížďky ve sportovních lodích
  • celodenní soutěže ve veslování na veslařských trenažérech a výuka sportovního veslování
  • organizace Krav Maga Hradec Králové pořádá u svého stánku pro zájemce z řad návštěvníků minikurzy sebeobrany
  • měření rychlost vašeho úderu na speciálním přístroji u stánku SK Karate Spartak
  • minizápasy ve florbalu a další dovednostní soutěže na mobilním florbalovém hřišti

Hradecký dvanáctiboj - pravidla hry
Vyzkoušejte v jeden den co nejvíce druhů sportu v rámci Festivalu sportu v Jiráskových sadech. Za každý vyzkoušený sport získáte u příslušného stánku razítko do hrací karty. Podaří-li se vám nasbírat 12 razítek, můžete po předložení a odevzdání plné hrací karty v informačním stánku Festivalu sportu (u hlavního vchodu) získat drobný propagační předmět města Hradec Králové a diplom vystavený na jméno.

K dispozici budou na místě stánky s občerstvením i sociální zařízení.

Informační materiál, jehož součástí je seznam všech účastníků, situační mapa rozmístění stanovišť, program, hrací karta a další důležité informace, bude k dispozici všem návštěvníkům zdarma v informačním stánku Festivalu sportu. V elektronické podobě bude k nahlédnutí a ke stažení zanedlouho zde.

Přidružený projekt

Město na kolech 2019 - XVIII. ročník oblíbené akce V neděli 8. září 2019 vás, všechny vyznavače cyklistiky, zve Královéhradecká asociace Sport pro všechny na další ročník rekreačně cyklistické akce Město na kolech, která je v letošním roce opět zařazena mezi prestižní akce z cyklu Calendrium Regina.

Podmínkou aktivní účasti jsou vlastní kola, koloběžky, odrážedla, vozíky, brusle a cokoli s kolečky na vlastní pohon – originalita se cení!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šumperk hledá městského architekta

21:10 Šumperk hledá městského architekta

Výběrové řízení na architekta vypsalo v těchto dnech město Šumperk. Architekt, který bude externím p…