Hradec Králové: Nejen v MHD už nebudou roušky povinné

30. 6. 2020 9:15

Od 1. července dojde v České republice k dalšímu uvolňování vládních opatření. Tou nejviditelnější změnou bude konec povinného nošení roušek v uzavřených prostorách s výjimkou míst, která se nacházejí v epicentru nákazy.

Hradec Králové: Nejen v MHD už nebudou roušky povinné
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Návštěva hradeckého magistrátu nebo jízda městskou MHD tak už nebude muset probíhat v rouškách. Přesto je ale návštěvníkům úřadů, vozů veřejné dopravy a dalších míst, kde dochází k vyšší koncentraci osob, doporučeno, aby stále dbali na hygienická doporučení.

„Samozřejmě nošení roušky uvnitř budovy magistrátu budeme od začátku července ponechávat na každém návštěvníkovi. Každopádně i nadále bude možné využívat desinfekční prostředky, které jsou umístěné v každém patře,“ říká tajemnice Magistrátu města Hradec Králové Markéta Bartušová. Podobně k tomu přistupuje také Dopravní podnik města Hradce Králové, který zároveň obnovuje samoobslužný systém ovládání dveří vozidel MHD, kdy si cestující stisknutím ovládacího tlačítka volí otevření příslušných dveří, naopak provoz zůstává téměř neměnný. „Vzhledem k tomu, že nám téměř začínají letní prázdniny, zůstáváme již ve stejném, tedy prázdninovém režimu. V provozu nebudou od července také školní linky číslo 5Š, 10Š, 12Š, 16Š, 23Š a 25 Š. Plánované zahájení běžného provozu bude od září, a to v souladu s aktuální situací okolo koronavirové pandemie,“ říká ředitel hradeckého dopravního podniku Zdeněk Abraham. Od 1. července bude obnoven provoz nočních linek č. 51, 52, 53 a 54. V plném provozu začne fungovat také terminál hromadné dopravy, kde budou opět v provozu služby, které byly doposud kvůli pandemii omezeny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brno: Orloj je v opravě, o kuličky lidé nepřijdou

18:38 Brno: Orloj je v opravě, o kuličky lidé nepřijdou

Po deseti letech provozu čeká multifunkční hodinový stroj z náměstí Svobody v Brně neodkladná oprava…