Hradec Králové: Pro levnější palivo přímo do lesa

20.01.2012 14:10

Lacinější palivové dřevo nabízí zájemcům nově Městské lesy Hradec Králové. Pro kuláče různých průměrů o délce dvou metrů si zájemci budou moci zajet přímo do lesa, dřevo za dohledu lesního naložit, zaplatit a odvézt. Lesníci dosud nabízeli palivové dřevo jen ve své prodejně - naštípané a nařezané na metrová polena.

Hradec Králové: Pro levnější palivo přímo do lesa
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

„Už třetím rokem nabízíme palivové dřevo v prodejně u Zděné boudy v Malšovicích a jeho prodej se každoročně zvyšuje zhruba o čtvrtinu. Převoz dřeva z lesa do skladu a následná manipulace s ním však něco stojí, proto jsme se rozhodli v rámci těžby, která probíhá především v zimě, přijít s touto novinkou. Dřevo přímo z lesa bude lacinější o převoz, manipulaci a štípání,“ sdělil ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán. Doplnil, že zatímco v jejich prodejně stojí prostorový metr štípaného paliva 1150 korun, což je po přepočtu 2200 Kč za metr krychlový naštípaného dříví, palivo v délkách dva metry v kuláčích v lese vyjde přibližně na 1600 korun za metr krychlový. To je zhruba 860 Kč za prostorový metr. Kupující tak za prostorový metr paliva ušetří nejméně 290 korun.

Zájemci o novou službu mohou zavolat na telefonní číslo 603 216 607, kde se s nadlesním domluví na podrobnostech. „Tato nabídka je časově omezena, bude platit jen do dubna, nebo do vyprodání zásob. Nemůžeme nechat nařezané dřevo v lese dlouho ležet,“ vysvětlil Milan Zerzán.

Prodej paliva v malšovické prodejně pokračuje i nadále, novou službou není nijak omezen. Topení dřevem v kamnech nebo krbech se stalo v posledních letech hitem. Lidé se k němu vracejí především kvůli zdražování plynu a elektřiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Hradeckralove.org
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměřížští školáci kladou důraz na budování hřišť a opravu bazénu

21:27 Kroměřížští školáci kladou důraz na budování hřišť a opravu bazénu

Budování nových dětských hřišť a rekonstrukce plaveckého bazénu jsou nejdůležitější a nejčastěji zmi…