Hradec Králové: Strážníci dohlédnou na bezpečné přecházení dětí

30.08.2015 8:35 | Zprávy
autor: PV

V první den školního roku a následně ještě celý zářijový měsíc zvyšuje městská policie počet strážníků, kteří před školami dohlížejí na bezpečné přecházení silnic. Děti mají na začátku školního roku hlavu plnou prázdnin, a bývají tak často nepozorné.

Hradec Králové: Strážníci dohlédnou na bezpečné přecházení dětí
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Městská policie má vytipované nejrizikovější přechody ve městě. U těchto přechodů budou strážníci prvního září dohlížet na bezpečné přecházení dětí, a to jak při cestě do školy, tak i ze školy. Zájem o dohled strážníků nad přechody je v Hradci Králové ze strany škol i rodičů značný a městská policie na tuto činnost posílá veškeré volné hlídky. Nemohou však být všude. Strážníci denně stojí na dvanácti vybraných nejrizikovějších přechodech. Jedná se především o lokality s velkým provozem nebo nepřehledná místa.

Před časem se nabízela možnost zapojit do této činnosti proškolené občany s pověřením pro zastavování vozidel na přechodu u školy. Ačkoliv je tato činnost v zahraničí hojně využívána, nesetkala se bohužel se zájmem ze strany veřejnosti. V současnosti vykonává dohled u přechodů pouze jeden proškolený občan, a to u základní školy v Malšově Lhotě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Babiš

Prosím o odpověď na otázku.Proč jedete pořád-- AntiBabiš.kDYBY TO NEMĚL VŠE OŠETŘENÉTAK BYCH VÁM VĚŘIL.Ale Vy opravdu nemáte nic jiného než mít v puse Babiše.Kolik jste toho mohli udělat ve Vaši minulé vládě a nic.Teď jedete pořád dokolečka jak by to mělo být. Děkuji za Odpověď. mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kopřivnice: Polyfunkční dům Kavárna je bezbariérový

22:05 Kopřivnice: Polyfunkční dům Kavárna je bezbariérový

Rekonstrukce polyfunkčního domu v ulici Školní, známého jako Kavárna, je dokončena.