Hradec Králové: Termín pro podání nabídek na stavbu stadionu je stanovený na 9. září

23.08.2019 18:03

Nový termín, do kdy mohou uchazeči o stavbu nového fotbalového stadionu za zhruba 605 milionů korun bez DPH předkládat své nabídky, je 9. září.

Hradec Králové: Termín pro podání nabídek na stavbu stadionu je stanovený na 9. září
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Z důvodu dalších doplňujících dotazů je podle zákona o veřejných zakázkách nutné prodloužit lhůtu pro podání nabídek tak, aby na dodatečné informace k zadávací dokumentaci mohli reagovat všichni případní zájemci o stavbu. Předpokládané zahájení stavby začátkem příštího roku tento posun termínu v tendru na stavební firmu neovlivní.

„U takto velké a složité stavby za zhruba tři čtvrtě miliardy je celkem běžné, že se stavební firmy intenzivně dotazují k zadávací dokumentaci či ke smlouvě o dílo. Zákon o veřejných zakázkách pak jednoznačně stanoví, v jakých případech a o kolik je nutné prodlužovat lhůty. Postupujeme zcela transparentně a v intencích daného zákona,“ vysvětluje Jiří Bláha, investiční náměstek primátora Hradce Králové. Veřejnou soutěž na stavbu nové fotbalové arény město vypsalo 9. července a lhůta pro podání nabídek byla již jednou posunutá z 15. na 29. srpna. „Doposud administrátor této veřejné zakázky ve spolupráci s odborem investic a projektantem stavby vyřizoval 167 dotazů. To se může zdát hodně, na druhou stranu jde o skutečně velkou a prestižní zakázku, navíc to svědčí o tom, že o stavbu je zájem. Je jistě dobře, že některé nejasnosti se vysvětlí ještě před otevíráním obálek. Stále máme dostatečnou rezervu, abychom do zimy měli vybranou firmu. Se stavbou stadionu pak počítáme začátkem příštího roku,“ dodává Bláha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opava: Kuchaři dostali moderní kuchyni, děti novou jídelnu

7:35 Opava: Kuchaři dostali moderní kuchyni, děti novou jídelnu

Jediné školní prázdniny stačily k tomu, aby opavská Základní škola Englišova získala moderní provoz …