Hradec Králové a Pardubice poskytnou Nepálu půl milionu korun

16.12.2015 11:44 | Zprávy
autor: PV

Letošní hrozivé dubnové a následně i květnové zemětřesení v Nepálu přimělo krátce poté Hradec Králové a Pardubice vyčlenit z rozpočtů obou měst po čtvrt milionech korun, které budou účelově poskytnuty v rámci humanitární pomoci. Královéhradečtí zastupitelé dali mandát k podpisu smluv, které přesně specifikují formu pomoci a účel. Pardubice tento krok učinily již 19. listopadu.

Hradec Králové a Pardubice poskytnou Nepálu půl milionu korun
Foto: Radka Tkáčiková
Popisek: Zničený dům po zemětřesení v Nepálu

Finanční prostředky ve výši čtvrt milionu korun budou poskytnuty účelově, a to na obnovu zničené infrastruktury, nejlépe na obnovu některé ze škol. V tomto počinu budeme spolupracovat s Pardubicemi,“ vyjádřil se krátce po zemětřesení Zdeněk Fink, primátor města Hradec Králové. Obě města, jak Hradec Králové, tak Pardubice, tuto společnou vizi proměnila v mandáty k podpisům smluv s Charitou Česká republika s tím, že souhrnná částka ve výši půl milionu bude poskytnuta na projekt „Výstavba a rekonstrukce škol v oblasti Sindhupalčok, Nepál, realizovaný v letech 2015-2018“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šumperk: Partnerství měst žije

13:44 Šumperk: Partnerství měst žije

Partnerská města nejsou jen formální dohody uložené v šanonech radnic. Skutečný smysl partnerství se…