Humpolec: Humpolecký grant už patnáct let pomáhá opravovat historické domy ve městě

05.03.2019 15:03 | Zprávy
autor: PV

I letos mohou majitelé humpoleckých historických budov postavených do roku 1945 žádat město Humpolec o finanční podporu. Unikátní dotační program s názvem Fasády historických objektů vstoupil do patnáctého ročníku se třemi hlavními novinkami.

Humpolec: Humpolecký grant už patnáct let pomáhá opravovat historické domy ve městě
Foto: infohumpolec.cz
Popisek: Humpolec

Tou první je možnost získat peníze i na opravdu těch stran fasád, které přímo nesousedí s veřejným prostorem, ale přesto se do něj v různých pohledech na město promítají. Druhou novinkou je příležitost sáhnout si na příspěvek na opravu historických výplní, tedy oken a dveří. A do třetice mohou o dotaci nově žádat i ti, jejichž nemovitosti stojí mimo dříve vymezené území. Město pro grant vyčleňuje celkem 500 tisíc korun, jeden žadatel pak může získat maximálně 250 tisíc, přičemž se počítá s jeho spoluúčastí.

Žádosti o dotaci přijímá Odbor životního prostředí a památkové péče Městského úřadu Humpolec do 11. března 2019. Vyplněný formulář, povinné přílohy a reálnost předloženého rozpočtu oprav posuzuje grantová komise, která zastupitelstvu města navrhne rozdělení příspěvku. Právě zastupitelstvo rozhodne, kdo a v jaké výši dotaci získá. „Veškeré informace včetně formuláře jsou k dispozici na webových stránkách města. Rádi je poskytneme i na našem odboru. Po schválení zastupitelstvem sepíšeme s úspěšnými žadateli veřejnoprávní smlouvu, ti pak do 15. listopadu 2019 odevzdají jednoduché zhodnocení a vyúčtování dotace a město jim po vyhodnocení realizace grantovou komisí zaplatí danou částku,“ vysvětlil vedoucí humpoleckého Odboru životního prostředí a památkové péče Ing. František Kocman.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

16:44 České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

V obřadní síni radnice se sešli vítězové soutěže Učeň roku a Zlaté ruce 2026 i jejich rodiče.