Jablonec finančně podpořil e-koncerty svých kapel v projektu Kultura přežije

04.12.2020 10:38

Statutární město Jablonec nad Nisou podpořilo částkou 50 tis. korun sérii online koncertů kapel Libereckého kraje pořádaných v rámci projektu Kultura přežije. Živě tak mohly být z KC Vratislavice 101010 streamovány i koncerty jabloneckých Ladybirds a Divoký Astma.

Jablonec finančně podpořil e-koncerty svých kapel v projektu Kultura přežije
Foto: VolbyJablonec.cz
Popisek: Silueta Jablonce nad Nisou

„Cílem našeho finančního vkladu do projektu Kultura přežije bylo především pomoci zachránit kulturu v regionu. Jsem velmi rád, že můžeme alespoň tímto způsobem podpořit jablonecké kapely, které v tuto chvíli nemohou vystupovat živě,” říká náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek, v jehož gesci je i kultura. „Padesátitisícový příspěvek Jablonce podpořil naše kapely nepřímo dvakrát. Nejen že umožnil samotné konání jejich živých vystoupení, ale díky tomu je mohli finančně podpořit přímo diváci tím, že si na jejich vystoupení koupili tzv. e-vstupenku. Od organizátora máme informaci, že celý výtěžek z dobrovolného vstupného jde ve prospěch samotných kapel,” dodává Mánek.

Hybatelem projektu Kultura přežije je kapelník Big’O’Bandu Marek Ottl, který je se svým týmem spolku Kultura, z.s., odpovědný za organizaci a produkci e-koncertů. „Přestože před kapelami nestojí živí diváci, chceme umožnit oběma stranám užít si plnohodnotný koncert. K tomu patří velký zvuk, světla, pyrotechnika a kamery pro přenos. Taková produkce je samozřejmě finančně náročná, celý projekt a jednotlivé koncerty se tedy neobejdou bez finanční pomoci kraje, měst, sponzorů. Jablonec velmi sympaticky podpořil své kapely částkou, která pokryla významnou část nákladů na produkci jejich koncertů,” uvedl Marek Ottl.

Odkazy na streamy jsou zveřejněny na facebooku #Kultura Přežije, záznamy pak na YouTube pod názvem Kultura přežije. Dobrovolné vstupné na podporu vystupujících lze zakoupit na portálu Evstupenka.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havířov získal Elektrooskara a stal se skokanem roku 2020

21:17 Havířov získal Elektrooskara a stal se skokanem roku 2020

Havířov patří mezi obce, jejichž občané nejlépe třídí vysloužilá elektrozařízení. V roce 2020 se Hav…