Jablonec nad Nisou: Dřeviny uvolní prostor pro demolici

15.02.2025 11:17 | Tisková zpráva
autor: PV

Jablonecký magistrát zahájil kácení stromů a keřů v ulici Rybářská. Redukce zeleně předchází zahájení realizace stavby Mateřské školy v ulici U Přehrady, respektive demolici starého objektu.

Jablonec nad Nisou: Dřeviny uvolní prostor pro demolici
Foto: mhdvmb.cz
Popisek: Jablonec nad Nisou

Kácet by se mělo do 15. března a městskou pokladnu to vyjde na 145 tis. korun včetně DPH. „Pokácený už byl smrk na sousedním pozemku, následovat bude kácení dalších 16 dřevin a šesti keřů,“ říká vedoucí oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu Pavel Sluka.

Odborná firma také vyřeže nálet a dřevní hmotu seštěpkuje. Odstraněné musí být také dvě houpačky, dvě prolézačky a klouzačka s věží ze zahrady bývalé školky. Jakmile bude prostor vyčištěný, bude moci začít demolice objektu bývalé mateřské školy (více informací ZDE), na kterou by pak měla navázat výstavba školky nové. Tu pak obklopí nová zahrada s moderními herními prvky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Írán

Podle vás je režim v Íránu lidský? V čem jako? O USA si iluze nedělám, ale na režimu v Íránu fakt nic pozitivního neshledávám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Náchod si připomněl příběh odvahy italského vojáka Luigiho Baldana

16:26 Náchod si připomněl příběh odvahy italského vojáka Luigiho Baldana

Zástupci měst Náchod, Kudowa-Zdrój a Mirano si ve středu 15. dubna společně s veřejností připomněli …