Jablonec nad Nisou: Kokonínské Cikautxo omezí zápach i hluk

10.05.2019 13:59

Primátor města Milan Kroupa se sešel s ředitelem společnosti CIKAUTXO CZ José Maria Rincónem. Společnost působí v jabloneckém Kokoníně a kvůli hluku a zápachu se stala předmětem řady stížností Jablonečanů žijících v okolí továrny.

Jablonec nad Nisou: Kokonínské Cikautxo omezí zápach i hluk
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou
reklama

Hluk a zápach spojený s výrobou bude společnost postupně omezovat. Hlučný provoz přestěhuje dál od obydlí a namontuje filtry, které zápach omezí na minimum.

„Na hluk a zápach si stěžují obyvatelé Kokonína dlouhodobě. Považoval jsem tedy za nutné se s panem Rincónem sejít a situaci probrat osobně,“ vysvětluje primátor Milan Kroupa a dodává: „Aktuálně dochází ke stěhování provozu v areálu továrny do míst, odkud zvu

ky doprovázející výrobu nebudou tolik slyšet. Zároveň společnost do konce srpna nainstaluje filtry, které budou zápach zachycovat. Pokud by to nestačilo, do konce roku dojde k dalším opatřením.“ Španělská firma Cikautxo CZ vyrábí v Jablonci pryžové díly zejména pro automobilový průmysl a patří k největším zaměstnavatelům na Jablonecku. „Chápu rozhořčení místních občanů. Na druhou stranu, Cikautxo zaměstnává mnoho lidí z Jablonce i okolí. V rámci zachování dobrých sousedských vztahů považuji za důležité, abychom hledali řešení této nepříjemné situace společně,“ uzavírá Milan Kroupa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřice: Základní škola Boženy Němcové získala nový klavír Petrof

18:55 Litoměřice: Základní škola Boženy Němcové získala nový klavír Petrof

Žáci a kantoři Základní školy Boženy Němcové v Litoměřicích mají radost z nádherného koncertního kří…