„Loňské mimořádně krásné počasí umožnilo začít s rekonstrukcí severní strany fasády dříve. Přes zimu jádro omítky zrálo a nyní na něj dělníci natáhnou finální barevnou omítku,“ vysvětluje Petr Mikulášek z oddělení investiční výstavby (OIV) jabloneckého magistrátu. Zrání jádra přes zimu pomáhá kvalitě budoucí fasády. „Když se nenechá správně vyzrát, tvoří se bílé vápenné výkvěty, které potom kazí celý dojem. Vyplatí se tedy nespěchat. Vyzrálost jádrové omítky zkontrolují odborníci, jakmile bude stát lešení. Bude-li dostatečná, bude možné začít s aplikací finální břízolitové omítky,“ komentuje postup prací Mikulášek. Tento postup se osvědčil už na jižní a východní straně radnice.
„Během dokončování fasády projde změnou také světelná reklama kina. Nově už tu nebude lišta, ale připravíme vše pro osazení neonů po stranách,“ připomíná vedoucí OIV Pavel Sluka. Podle jeho slov by vše mělo být hotové na přelomu července a srpna.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV