Jablonné v Podještědí: Část ostatků svaté Zdislavy bude darována věřícím

02.02.2016 12:16 | Zprávy
autor: PV

Děkan Římskokatolické farnosti Jablonné v Podještědí Pavel Maria Mayer předá ve středu 3.2.2016 v 10:00 v bazilice sv. Vavřince a sv. Zdislavy do rukou poslance Augustina Karla Andrle Sylora část ostatků svaté Zdislavy! Ty budou darovány věřícím v Radhošti u Vysokého Mýta.

Jablonné v Podještědí: Část ostatků svaté Zdislavy bude darována věřícím
Foto: jablonnevp.cz
Popisek: Jablonné v Podještědí

Nikterak obvyklý akt se uskuteční právě z iniciativy Andrle Sylora. „Požádal jsem biskupa litoměřické diecéze Jana Baxanta, zda by svolil část ostatků patronky naší východočeské komendy Řádu sv. Lazara Jeruzalémského darovat věřícím Radhošti. Požádal jsem jej také, zda by ostatek mohl sloužit jako relikvie naší Komendy.

Pan biskup mou žádost vyslyšel a odebrání ostatků z hrobu této velké ženy povolil,“ říká poslanec, který je komturem Řádu a zároveň velitelem zmíněné komendy. Radhošťský kostel byl v roce 2012 opraven z iniciativy Komendy sv. Zdislavy, Mgr. Richarda Andrle Sylora, jeho otce Augustina a pana faráře Jana Kunerta. Všichni tři věří, že uložení ostatků české světice v tamním kostele bude mít kromě symbolického významu i posilující vliv na zdejší skupinu křesťanů.

Ostatky sv. Zdislavy budou radhošťským věřícím slavnostně předány na jaře tohoto roku. Přesný termín bude stanoven po dohodě s farářem Janem Kunertem, který radhošťskou farnost spravuje. „Kostel v Radhošti byl dlouhá léta uzavřen. Nyní, po jeho rekonstrukci, se zde konají každou neděli mše a zdejší lidé si díky tomu znovu nacházejí cestu do kostela. Věřím, že ostatky světice otevřou další kapitolu zachráněného radhošťského kostela,“ říká farář Jan Kunert, který je zároveň kaplanem Východočeské komendy sv. Zdislavy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Valašské Klobouky: Ohlédnutí za Olympijským během

19:47 Valašské Klobouky: Ohlédnutí za Olympijským během

Letošní 10. ročník Olympijského běhu se uskutečnil jako tradičně za krásného letního počasí, závodil…