Jičín: Město chce pomoci online výuce

25.03.2020 11:48

Město vytvořilo webové stránky vyuka.mujicin.cz. Tato forma nenahrazuje práci učitele jejich současnou práci s žáky, avšak má poskytovat vodítko pro žáky, studenty i jejich rodiče, kterým kurzy zároveň vysvětlují, jakým způsobem látku vykládat. V matematice vycházíme z tzv. Khanovy školy. Může posloužit i jako inspirace pro učitele vzájemně.

Jičín: Město chce pomoci online výuce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín
reklama

Máte-li jakékoliv dotazy, napište na e-mailovou adresu vyuka@mujicin.cz nebo přes facebookovou stránku Jičín – výuka online.

Online výuka se soustředí na tři předměty:

  • Český jazyk
  • Anglický jazyk
  • Matematika

Webové stránky jsou spuštěny v prvotní verzi, budou průběžně upravovány a budou do nich přidávány nové odkazy a obsah. Výuka probíhá formou textového výkladu, online testů nebo vzdělávacích videí.

Pro domácí výuku matematiky doporučujeme Khanovu školu. Jedná se o ucelený funkční systém, ve kterém je obsažena výuka matematiky od první třídy až po střední školu. Pro ulehčení jsme připravili návod pro učitele a pro rodiče. Pro práci je aplikace velmi jednoduchá. Odkazy vybírali učitelé ze všech jičínských škol ve spolupráci.

„Nacházíme se v situaci, v jaké nikdo z nás ještě nebyl. Mezi velké starosti nás všech patří i překlenutí dlouhé doby, kdy neprobíhá výuka ve školách. Nikdo netušíme, jak dlouhé toto období bude. V současné době lze najít na internetu tisíce různých odkazů pro online výuku. Toto množství však situaci neulehčuje, ba právě naopak. Z tohoto důvodu jsem inicioval v úterý 17. března 2020 jednání se všemi řediteli základních škol, abychom se domluvili na spolupráci, která vyústí ve společnou stránku určenou všem rodičům, tak aby měli k dispozici zdroj online výuky, jejíž obsah bude ověřen a doporučen učiteli jičínských škol. Přál bych si, aby tato stránka inspirovala i v době, kdy budou děti opět chodit do školy,“ uvedl místostarosta Mgr. Petr Hamáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Vratné kelímky představí dominanty města i zajímavé akce

7:35 Kroměříž: Vratné kelímky představí dominanty města i zajímavé akce

Veřejná soutěž na podobu vratných kelímků, které bude město a další organizace využívat při svých ak…