Jičín: Počet zaměstnanců Domova pro seniory se navýší o dva

13.10.2020 14:51

Rada schválila posílení personálu v Domově pro seniory. Budou zde s platností od 1. ledna 2021 zřízena dvě nová pracovní místa.

Jičín: Počet zaměstnanců Domova pro seniory se navýší o dva
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín
reklama

Důvodem je vysoká a neustále narůstající náročnost péče o seniory, kteří mají omezenou pohyblivost. Jde o důsledek stárnutí populace, kvůli kterému se budou požadavky na péči o starší občany i nadále zvyšovat.

Anketa

Akceptujete nově vyhlášená vládní opatření?

80%
20%
hlasovalo: 24570 lidí

Sociální služby města Jičína, které jsou příspěvkovou organizací města, v domově zaměstnávají 20 pracovníků. Ti poskytují celodenní komplexní péči 61 osobám. V současnosti v denní službě funguje 7 pracovníků, kdy každý pečuje až o 9 klientů. Tuto péči nelze při současných personálních podmínkách plnohodnotně zajistit. Noční službu zajišťuje 1 pracovník v sociálních službách a 1 zdravotní sestra.

Je pravdou, že v průběhu času se zdravotní stav uživatelů domova v průměru zhoršil. V současné době je péče poskytována 40 uživatelům s příspěvkem na péči IV. Stupně a 20 uživatelům s příspěvkem na péči III. Stupně. Z 61 klientů je 32 z nich imobilních, upoutaných na lůžko. Vysoký podíl z počtu klientů má diagnostikovanou demenci v rozličných podobách, mnozí podstupují péči psychiatra anebo se potýkají s následky cévní mozkové příhody. A proto navýšení počtu pracovních míst o dva vnímá Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Jičín i Rada města jako nezbytný krok.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karviná: Dobrovolná veřejná služba má výsledky

21:23 Karviná: Dobrovolná veřejná služba má výsledky

Zvláště v zimním období jsou její přínosy nenahraditelné. V současné době vykonává dobrovolnou veře…