Jičín: Rada města projednala zřízení komunitní zahrady u jezuitské koleje

09.03.2022 6:27 | Tisková zpráva
autor: PV

Na město Jičín se obrátil spolek Balbineum zastoupený Alžbětou Vitvarovou navrhující zřízení komunitní zahrady mezi jezuitskou kolejí a ulicí Na Hrádku. RM podnět projednala a předběžně s ním souhlasí, avšak záměr bude nutné dále posoudit především z hlediska bezpečnosti občanů. Komunitní zahrada je tvořena mobilními truhlíky, které jsou za symbolický obnos pronajaty zájemcům pěstujícím plodiny dle svého uvážení.

Jičín: Rada města projednala zřízení komunitní zahrady u jezuitské koleje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín

Komunitní zahrada by mohla navýšit počet návštěvníků v této lokalitě. Spolek Balbineum se dlouhodobě snaží oživit jezuitskou kolej, která je pro Jičín náročným dědictvím minulosti. Kromě města se spolek Balbineum obrátil na Nadaci Via, kterou žádá o poskytnutí dotace. Pakliže ji získá, spolek požádá o pronájem pozemku a stanovisko památkové péče. Radu města pak čeká definitivní rozhodnutí o tomto záměru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Promítací plátno v letním kině má nový plášť

16:32 Jihlava: Promítací plátno v letním kině má nový plášť

Město dokončuje opravu opláštění objektu promítacího plátna v areálu letního kina v Březinových sade…