Jihlava: Kostel Povýšení sv. Kříže viděly stovky lidí

03.03.2011 15:42

Stovky lidí využily mimořádnou příležitost prohlédnout si nově opravený kostel Povýšení sv. Kříže v Jihlavě. Magistrát připravil pro veřejnost den otevřených dveří této vzácné památky, která prošla dvouletou rozsáhlou rekonstrukcí.

Jihlava: Kostel Povýšení sv. Kříže viděly stovky lidí

Na první komentovanou prohlídku v devět hodin ráno se před kostelem čekala dlouhá fronta, první vlna zájemců se dovnitř valila několik dlouhých minut.

 

První návštěvníky přivítal primátor města Jaroslav Vymazal, slovo pak dostal archeolog a historik Muzea Vysočiny David Zimola, který komentovanou prohlídku vedl. Zájem o jeho výklad se opakoval i při dalších dvou odpoledních prohlídkách. Kdo komentář neměl možnost vyslechnout, mohl informace čerpat z připravených informačních panelů a letáčků. Podle některých odhadů mohly za celý den kostelem projít až dva tisíce lidí.

 

Detaily rekonstrukce kostela Povýšení sv. Kříže zde

 

Kostel se nyní na několik měsíců opět uzavře. Bude probíhat II. etapa rekonstrukce, při které se barevně sjednotí výmalba kostela, instaluje oltář a vybuduje nová klenba nad presbytářem, která bude zároveň součástí akustických úprav. Odhadované náklady na druhou část rekonstrukce jsou tři miliony korun. Hotovo by mělo být do podzimních měsíců.

 

Kostel bude sloužit pro pořádání kulturních akcí, zejména koncertů či výstav. První uvažovanou akcí by měl být jeden z koncertů Festivalu Gustava Mahlera.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jihlava.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberec ocenil medailí města spisovatele a lékaře

16:58 Liberec ocenil medailí města spisovatele a lékaře

Zastupitelstvo města Liberce ve čtvrtek 2. prosince ocenilo další významné osobnosti, které se zaslo…