Jihlava: U novorozenců nově vede jméno Viktorie, u kluků stále Jakub

08.01.2025 22:42 | Tisková zpráva

Rok 2024 byl ve znamení méně narozených dětí, méně uzavřených sňatků, ale také méně zemřelých.

Jihlava: U novorozenců nově vede jméno Viktorie, u kluků stále Jakub
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

V jihlavské porodnici se v loňském roce narodilo 1149 miminek. Zatímco chlapců se narodilo 622, děvčat bylo o něco méně – 527. Ve srovnání s rokem 2023 zaznamenala Jihlava loni mírný pokles počtu narozených dětí. Narodilo se o 94 dětí méně. Zajímavostí je hned osm dvojčat, které byly zapsány v průběhu roku 2024 do matriční knihy Magistrátu města Jihlavy.

Nejčastějšími jmény pro dívky byly Viktorie, Eliška a Sofie. U chlapců se nejvíce líbila jména Jakub, Jan, Tobiáš a Matěj. Celkově rodiče svým potomkům dali 345 různých jmen. Slavnostního přivítání se na jihlavské radnici zúčastnilo 135 miminek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Proti komu bojujete chápu

Ale má otázka je s kým? Respektive s kým byste pak chtěli vládnout? Na to vládnout sami asi mít nebude (myslím hlasy) a jestli jste proti této vládě a pirátům, tak kdo vám pak zbývá? Opravdu je pro vás přijatelnější SPD nebo komunisté než třeba ODS nebo STAN? Děkuji za vyjádření. Saudová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Volejbalista Patrik Indra se setkal s primátorem

20:36 Jihlava: Volejbalista Patrik Indra se setkal s primátorem

Primátor Petr Ryška přivítal na magistrátu Patrika Indru. Jihlavský rodák patřil k nejvýraznějším po…