„Že se občané naučili nosit patřičné odpady na sběrný dvůr je pozitivní výsledek zavedení tzv. motivačního programu,“ hodnotí výsledky primátor města Jihlavy Rudolf Chloupek.
Jihlavský Program zodpovědného nakládání s odpady umožňuje zapojeným občanům města získat slevu na poplatku za odpad. Jednou z možností, jak na slevu dosáhnout, je čtyřikrát do roka na některý ze sběrných dvorů donést vyjmenované druhy odpadu jako elektrozařízení, kovy včetně tenkostěnného hliníku, bioodpad ze zahrad, nebezpečný a objemný odpad a také třeba jedlý olej a tuk. Do Programu je nutné se nejprve registrovat na magistrátu, návštěvy ve dvorech se pak načítají na Jihlavskou kartu nebo na speciální „odpadářskou“ kartu. Aktuální sleva je 70 korun pro všechny členy zapojené domácnosti, nyní je do programu zapojeno asi 10 tisíc obyvatel Jihlavy.
|
Sběrné dvory |
Rantířovská |
Brtnická Tento článek je uzamčenČlánek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL
+
ParlamentníListy.cz
box PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz sledujte PL na Facebooku Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.czreklama
Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA byl položen dotaz
AlkoholAlkohol je metla lidstva. Vy mluvíte o jeho omezení pro nezletilé. Jak ho pro ně chcete ještě víc omezit? Bohužel já myslím, že by měl být omezen i pro dospělé. Proč ho koupíte všude? Proč je na něj vysílána reklama? Co ho i víc zdanit jako je to třeba u tabáku? Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.
Další články z rubriky
10:44 Jindřichův Hradec: Pomozte nám tvořit budoucnostMěsto Jindřichův Hradec připravuje nový Strategický plán rozvoje města pro období 2026–2035, který u… reklama
reklama
|


