Jindřichův Hradec: V Mertových sadech začíná výsadba dřevin

06.03.2021 20:12

V Mertových sadech začíná v těchto dnech firma KHL-ECO s výsadbou 234 stromů a keřů. Upozorňujeme proto návštěvníky parku, že se v zemi mohou objevit výkopové jámy, které ale budou ihned osazeny nebo zapáskovány.

Jindřichův Hradec: V Mertových sadech začíná výsadba dřevin
Foto: jh.cz
Popisek: Pohled na Jindřichův Hradec
reklama

Nová výsadba se týká zejména listnatých stromů a hotovo by mělo být do konce dubna. V Mertových sadech totiž chybí mladší dřeviny, bez nich je park dlouhodobě neperspektivní. Nově zde přibudou stromy, jako je buk lesní, dub letní, lípa srdčitá, javor klen nebo v nivě řeky jasan ztepilý. Počítá se také s jehličnany, kdy své zastoupení zde najde jedle bělokorá, která bude použita zejména v místech, kde se nacházely smrkové jehličnany.

Projekt zároveň v dané lokalitě přispěje ke zvýšení biodiverzity, ale zejména ke zlepšení stavu celé lokality. Výsadbou dojde k posílení hygienické, ekologické a estetické funkce parku. Park se omladí a vytvoří si nové stromové patro s dlouhodobou perspektivou. Cílem je vytvořit smíšený porost parkového charakteru.

Výsadbu a následnou tříletou údržbu parku provede firma KHL-EKO z Červeného Hrádku, která nabídla projekt zrealizovat za nejnižší cenu 1,25 mil. Kč bez DPH z devíti zúčastněných firem ve výběrovém řízení. Zakázka je spolufinancována z Operačního programu Životní prostředí a to ve výši 85% nákladů. S obnovou sadů se začalo 1. března a hotovo by mělo být do konce dubna letošního roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vsetín: Přístavba haly ustoupí nové cestě do zanádražního prostoru

21:23 Vsetín: Přístavba haly ustoupí nové cestě do zanádražního prostoru

V současnosti nevyužívanou přístavbu sportovní haly Na Lapači, která v minulosti sloužila jako ubyto…