Kaplice: Ve městě poskytují zdravotní péči dva noví praktiční lékaři

05.03.2019 6:32 | Zprávy
autor: PV

Problematika obsazení lékařské péče je v kompetenci krajského úřadu a zdravotní pojišťovny. Město Kaplice však vyvíjí veškerou snahu obsazení zdravotního střediska nejen všeobecnými lékaři, ale také specialisty proto, aby byla zajištěna kvalitní zdravotní péče pro občany města.

Kaplice: Ve městě poskytují zdravotní péči dva noví praktiční lékaři
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Kaplic Mgr. Pavel Talíř (KDU-ČSL)

V průběhu uplynulého roku řešila kaplická radnice problém s jedním chybějícím praktickým lékařem. Starosta Kaplice Pavel Talíř proto vstoupil do jednání s jednatelkou společnosti G8 OPEN a primářkou MUDr. Olgou Janovskou. Tato společnost již provozuje ordinace v Horní Stropnici a Benešově nad Černou. Od začátku března bude také provozovat ordinaci praktického lékaře v Malontech. Na základě pozitivních referencí a místního působení lékařů v naší oblasti byl logickým krokem další vývoj jednání, směřujícího k obsazení ordinací v Kaplici.

Společnost G8 OPEN a její lékaři splňují všechny zákonné podmínky proto, aby mohli vést kaplickou ordinaci praktického lékaře. Jednou z nich je odborný dohled, který v Kaplici zajišťuje MUDr. Martin Kral, působí právě v Horní Stropnici a v Benešově nad Černou. Po delší době se tedy podařilo nepříznivou situaci s nedostatkem lékařů stabilizovat. „Jsem moc ráda, že se podařilo zajistit dva obvodní lékaře pro polikliniku v Kaplici. V současné době, kdy nedostatek lékařů je obecně znám, je to velký úspěch,“hodnotila situaci radní Kaplice JUDr. Vanda Kárová a doplnila: „Obyvatelé Kaplice tak mají zajištěnu péči obvodního lékaře a přitom se dále jedná o zajištění lékaře specialisty - ortopeda.“V provozu nadále zůstávají ordinace provozované společností PRAKTIK MM a MUDr. Kláry Kadičové.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

16:44 České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

V obřadní síni radnice se sešli vítězové soutěže Učeň roku a Zlaté ruce 2026 i jejich rodiče.