Karlovy Vary: Družina krále Karla IV. si v sobotu podmaní město

06.05.2022 13:44 | Tisková zpráva
autor: PV

Už o víkendu oslavíme ve velkém stylu start nové lázeňské sezóny. Celoměstské slavnosti se po dvouleté odmlce vrací a ani letos se neobejdou bez atraktivního průvodu krále Karla IV. a jeho družiny. Tentokrát ale v novém podání a na nové trase průvodu.

Karlovy Vary: Družina krále Karla IV. si v sobotu podmaní město
Foto: Hana Čechová
Popisek: Karlovy Vary, pohled na město z výšky

Sedmdesátičlenná družina rytířů, kejklířů, tanečnic a dalších členů vyjde v sobotu 7. května v 15 hodin ze Sadů Karla IV. u Císařských lázní. V 15:15 dorazí na Divadelní náměstí, kde bude odhalena zbrusu nová Jezdecká socha Karla IV. Další pouť historického průvodu povede na Mlýnskou kolonádu a zakončena bude ve Smetanových sadech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Bezpečnost

Proč by měl stát zajištovat bezpečnost soukromým firmám? Právě proto, že jsou soukromé, neměli by to dělat opravdu sami? Stát by měl podle mě zajistit bezpečnost hlavně nás občanů, nebo třeba nemocnic, stěžejní infrastruktury apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žatec: Náves v Trnovanech se má stát vstupem do chmelařské krajiny

19:44 Žatec: Náves v Trnovanech se má stát vstupem do chmelařské krajiny

Zastupitelstvo města na svém únorovém jednání schválilo odkup části pozemku v Trnovanech, místní čás…