Karlovy Vary: Na festivalu k sedmdesátinám Michala Prokopa vystoupí také Progres 2

10.08.2016 13:56

V pátek se mezi legendami české rockové scény objeví také jedna z nejvýznamnějších domácích artrockových formací 70. a 80. let Progres 2. Nahradí slovenské Collegium Musicum, jež muselo odříct účast z důvodu nemoci klávesisty Mariána Vargy.

Karlovy Vary: Na festivalu k sedmdesátinám Michala Prokopa vystoupí také Progres 2
Foto: mmkv.cz
Popisek: Karlovy Vary
reklama

Dvoudenní festival Krásný ztráty – Live 70, na kterém ve dnech 12. – 13. srpna v přírodním amfiteátru v Lokti nad Ohří oslaví sedmdesátiny český rockový zpěvák Michal Prokop, hlásí nové jméno v programu. V pátek se mezi legendami české rockové scény objeví také jedna z nejvýznamnějších domácích artrockových formací 70. a 80. let Progres 2. Nahradí slovenské Collegium Musicum, jež muselo odříct účast z důvodu nemoci klávesisty Mariána Vargy.

Collegium Musicum ve svém prohlášení uvádí: „Je nám to veľmi ľúto, ale kvôli zhoršenému zdravotnému stavu Mariána Vargu musíme zrušiť vystúpenie na oslave narodenín Michala Prokopa. Všetci veríme, že sa čo najskôr zase vrátime na koncertné pódiá.“

Progres 2 vystoupí v sestavě, která připomene obě zásadní éry v kariéře této významné brněnské skupiny. Tedy tu, kdy byl jejím frontmanem kytarista a zpěvák Pavel Váně i následující, v níž se hlavních vokálních partů ujal klávesista Roman Dragoun. Ten zahraje na Krásných ztrátách i se svou současnou kapelou T4. V Progresu 2 oba frontmany doplní další slavní hudebníci brněnské artrockové líhně, kytarista Miloš Morávek, basista Pavel Pelc a bubeník Jan Seidl.

Vyvrcholením festivalu bude vystoupení oslavence

Pavel Váně k vystoupení Progresu 2 na Krásných ztrátách uvádí: „Na narozeninách letitého kamaráda Michala Prokopa rádi zaskočíme za kapelu Collegium Musicum. Jsou to nejen naši doboví souputníci a občasní rivalové, ale taky staří kamarádi a v mém případě dokonce někdejší spoluhráči.“ Michal Prokop k tomu dodává: „Na tom jevišti se člověk pořád cítí jako dvacetiletý kluk, ovšem bohužel to tak úplně už pravda není. Přeju brzké uzdravení.“

Další program zůstává, v pátek mimo jiné zahrají například Vladimír Mišík s ETC, Karel Kahovec s George & Beatovens nebo Michal Prokop v triu s Lubošem Andrštem a Janem Hrubým. Sobota patří mladším gratulantům k narozeninám Michala Prokopa (mj. Jananas, Zrní, Vojta Dyk, Tata Bojs). Vyvrcholením festivalu bude vystoupení samotného oslavence s jeho kapelou Framus Five a Karlovarským symfonickým orchestrem, v jehož rámci zazní vůbec poprvé naživo také legendární skladba Město ER. Reedice stejnojmenného alba původně z roku 1972 bude na koncertě slavnostně pokřtěna a premiérově prodávána za výhodnější cenu.

Kompletní program a praktické informace najdete ZDE
Jednodenní i dvoudenní vstupenky na stání či sezení je možné zakoupit ZDE.
Vstupenky za předprodejní ceny budou k dostání i na místě v den konání festivalu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Virtuální valentýnský běh přinesl zoo přes 200 tisíc

18:35 Plzeň: Virtuální valentýnský běh přinesl zoo přes 200 tisíc

Ve dnech 10. až 17. února 2021 probíhal v celé České republice Valentýnský virtuální běh, který orga…