Kolín: Městský úřad se stal druhým nejpřívětivějším úřadem v celé ČR

31.10.2020 9:41

Po loňském úspěchu, kdy Kolín zopakoval 1. místo v rámci Středočeského kraje, letos stojí poprvé „na bedně“ v rámci celé České republiky.

Kolín: Městský úřad se stal druhým nejpřívětivějším úřadem v celé ČR
Foto: wikipedia.org
Popisek: Kolín
reklama

Přívětivý úřad je soutěž, kterou organizuje Ministerstvo vnitra ČR a mapuje stav přívětivosti a otevřenosti obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Základní hodnotící kategorií je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Cílem soutěže je ocenit snahu představitelů obcí/měst a obecních/městských úřadů ve zvyšování přívětivosti úřadu.

Anketa

Zaslouží si herec Josef Dvořák státní vyznamenání?

88%
12%
hlasovalo: 17813 lidí

Ministerstvo vnitra díky této soutěži propaguje moderní a kvalitní služby městských úřadů. Letos se konal již pátý ročník soutěže a zúčastnilo se 142 úřadů obcí s rozšířenou působností a městských částí Prahy. Ministerstvo tak od roku 2016 sleduje stav služeb v elektronizaci, komunikaci, transparentnosti, participaci, klientském servisu nebo společenské odpovědnosti. K soutěži je vydávána také sbírka dobré praxe nadstandardních služeb úřadů.

Město Kolín se snaží co nejvíce zavádět on-line systémy, Portál občana, stále zdokonalovat mobilní aplikaci, snaží se otevřít radnici co nejvíce občanům, nabídnout jim nadstandardní služby. Ocenění je výsledkem práce městského úřadu, vedení města a všech zaměstnanců, kteří se podílejí na vytváření moderního úřadu a snaží se zlepšovat služby pro občany.

„Město Kolín dlouhodobě zavádí technologie vedoucí k SMART City. Vedle mobilní aplikace úřadu nebo systému chytrého parkování také pracují na elektronizaci a automatizaci interních procesů úřadu nebo na odpovědném energetickém managementu veřejných budov“, tak hodnotilo Kolín Ministerstvo vnitra ČR v oficiální tiskové zprávě (ZDE)

Nejpřívětivějším úřadem roku se stal Prostějov, v soutěži takto uspěl poprvé. Ministerstvo vnitra ocenilo Prostějov převážně kvůli komplexně nabízeným službám.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Městská policie kontroluje cestující na vlakovém i autobusovém nádraží

20:27 Mladá Boleslav: Městská policie kontroluje cestující na vlakovém i autobusovém nádraží

Od 1. března platí v České republice nový nouzový stav a vláda omezila pohyb osob mezi okresy. Polic…