Kopřivnice: Město chce opravit další památku

23.02.2021 13:07 | Zprávy
autor: PV

Město podalo žádost o dotaci na opravu suterénní zdi bývalého paláce zříceniny hradu Šostýna. Stav místní památky z 13. století není dobrý a turisté ji mohou navštěvovat jen na vlastní nebezpečí. Díky prostředkům z ministerstva kultury by se to však brzy mohlo změnit.

Kopřivnice: Město chce opravit další památku
Foto: koprivnice.cz
Popisek: Kopřivnice

Torza zdí hradu Šostýna byla v minulosti opravována již několikrát. Předmětná část je vysoká 3,6 metru a dlouhá zhruba 5 metrů. Zdivo je zejména v horní části vyboulené a jeho spáry jsou značně popraskány.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Milan Krajča byl položen dotaz

Lítost nad Íránčany

Vy opravdu litujete diktátory a teroristy, kteří zabili svými teroristickými útoky stovky ne-li tisíce lidí? Režim, který neuznává základní lidská práva? Za co je litujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Praha 8: Do ulic zamíří další roboti, po rozvážení jídla přichází zametání ulic

10:23 Praha 8: Do ulic zamíří další roboti, po rozvážení jídla přichází zametání ulic

Dopravní komise souhlasila s pilotním projektem autonomních zametacích strojů, které by v budoucnu d…