Kopřivnice: Muzea lákají na výstavu pohlednic

07.07.2017 20:51 | Zprávy
autor: PV

V muzeu Fojtství a v Lašském muzeu v Kopřivnici se je na co dívat i o prázdninách. Začala výstava více než osmi stovek pohlednic, které ukazují dobové proměny Novojičínska.

Kopřivnice: Muzea lákají na výstavu pohlednic
Foto: koprivnice.cz
Popisek: Kopřivnice

Dvě zajímavé expozice, mapující vzhled Novojičínska, mohly podle slov kurátora Lašského muzea Pavla Dvořáka vzniknout zejména díky laskavosti novojičínského sběratele a majitele pohlednic Ivana Bartoně, který muzeím svou sbírku zapůjčil. „Na Fojtství si díky němu mohou návštěvníci prohlédnout více něž šest set pohlednic takzvaného malého formátu, který je vývojově starší. Jedná se o pohlednice převážně z první půlky dvacátého století,“ uvedl Pavel Dvořák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vy opravdu věříte v probuzení a osvětu v Bruselu?

Myslíte, že tam začnou uvažovat politici racionálně? A jak se vlastně díváte na naše členství v EU? Jste pro nebo byste raději, kdyby ČR z EU vystoupila?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec: Město vrátilo na Ještěd ovce

20:33 Liberec: Město vrátilo na Ještěd ovce

Na ještědské sjezdovky se vrátila skupina ovcí, které budou přirozeným způsobem pečovat o horské lou…