Krokusy a tulipány vítají jaro v Olomouci

14.04.2021 11:42 | Zprávy
autor: PV

V historických parcích, na důležitých městských bulvárech i v místech, kde by je v Olomouci dosud nikdo nehledal. Všude tam letos postupně vykvétají pestrobarevné jarní cibuloviny, které zdobí veřejná prostranství.

Krokusy a tulipány vítají jaro v Olomouci
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Jaro na Hodolanské ulici už překvapilo kolemjdoucí rozkvetlou výsadbou bílých krokusů a červených tulipánů. Před pár dny se k nim přidala i veselá fialovo-žluto-bílo-červená kombinace krokusů a tulipánů, která zdobí louku v ASO parku poblíž centra. A záplava kvetoucích cibulovin ozdobí v závislosti na počasí i další místa ve městě. „O tom, jak bude vypadat jaro v Olomouci, musí zahradníci přemýšlet už na podzim, kdy cibuloviny potřebují do země. O výběr lokalit a letošní barvy jara se postaral odbor městské zeleně magistrátu společně se zahradníky z Výstaviště Flora. Pestrobarevné jarní kytky tak budou díky jejich práci lidé nacházet nejen v tradičních, ale i nových lokalitách města,“ objasnil náměstek primátora pro oblast městské zeleně Otakar Bačák.

Příval jarních barev díky tomu čeká na Olomoučany v parcích a hned několika ulicích. Kromě Hodolanské vykvete i třída Svobody. Ozdobí ji bílo-žluté narcisy a oranžové tulipány, a to i v záhonech navazujících na náměstí Národních hrdinů. Pokvete záhon u vyústění ulice Legionářské i ten poblíž cyklostezky na třídě Foerstrova, kde vykvetou vysazené tulipány a narcisy v pastelových odstínech. Další jarní květiny se objeví u kostela Panny Marie Pomocné v ulici I. P. Pavlova, kde budou barevně přecházet od žluté do modré a vykvetou tam i kamasie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šumperk: Partnerství měst žije

13:44 Šumperk: Partnerství měst žije

Partnerská města nejsou jen formální dohody uložené v šanonech radnic. Skutečný smysl partnerství se…