Kroměříž: Město přispívá na kastraci koček vyššími částkami

20.10.2020 19:02

Město Kroměříž zvýšilo finanční příspěvek na kastraci koček a kocourů. „Chceme tím zabránit nekontrolovanému množení koček, které s sebou přináší nárůst počtu toulavých zvířat v ulicích nebo v péči soukromého kočičího útulku. Snažíme se pomoct majitelům koček snáze zvládnout finanční náklady spojené s veterinárním zákrokem a program se týká také kastrace koček toulavých,“ řekl místostarosta Vít Peštuka.

Kroměříž: Město přispívá na kastraci koček vyššími částkami
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž
reklama

Finanční příspěvek na kastraci kočky se zvýšil z 300 na 600 korun, na kastraci kocoura město již nyní přispívá namísto původních 150 korun částkou 300 Kč.

Program se vztahuje na zákroky prováděné u koček a kocourů ve vlastnictví a péči občanů s místem trvalého pobytu na území města a na zákroky na toulavých kočkách odchycených na území Kroměříže. „Zájem veřejnosti o program, který město dlouhodobě financuje, klesá. Proto jsme přistoupili k navýšení finančního příspěvku pro občany,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Program kastrace koček funguje v Kroměříži od května 2015. Jeho cílem je podpořit chovatele koček a motivovat je poskytnutím finančního příspěvku ke kastracím jimi chovaných zvířat, aby se omezil nárůst opuštěných koťat a toulavých koček na území města. Dalším cílem je utlumení populace toulavých koček, žijících v městské aglomeraci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: V dárkovém okénku ZnojmoRegionu nakoupíte i podpoříte

7:35 Znojmo: V dárkovém okénku ZnojmoRegionu nakoupíte i podpoříte

Kdo hledá tip na originální dárek, měl by se zastavit v kanceláři destinační společnosti ZnojmoRegio…