Kroměříž: Radnice nechala ve městě rozmístit kontejnery na potravinářský olej

16. 1. 2021 9:39

Obyvatelé Kroměříže mají nově možnost ukládat použité jedlé oleje a potravinářské tuky do speciálních nádob, které byly v minulých dnech rozmístěny u kontejnerů ve městě i v místních částech.

Kroměříž: Radnice nechala ve městě rozmístit kontejnery na potravinářský olej
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž
reklama

„Tyto oleje a tuky většinou končí v dřezu či v záchodech a podílejí se na ucpávání odpadních trubek či kanalizace. Věřím, že většina občanů tuto možnost odevzdat je do speciálního kontejneru využije a přispěje tak ke zlepšení životního prostředí ve městě,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

V ulicích byly rozmístěny dvě desítky černých sběrných nádob s oranžovým víkem, každá o objemu 240 litrů. „Oleje a tuky z domácností by před vhozením do nádoby měly být uloženy v pevných obalech, ideálně v PET lahvích,“ dodal vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal. Na sběru jedlých olejů a tuků z domácností město spolupracuje s ostravskou společností TRAFIN OIL.

Nádoby jsou v ulici Sadová (u obchodu), U Rejdiště (u domu číslo 3950), Braunerova (u obchodu), Spáčilova (před supermarketem Albert), SNP, Talichova (u domu číslo 3346), Páleníčkova, Koperníkova (u obchodu), Úprkova, Albertova (v místě, kde se kříží s ulicí Rumunská) a Havlíčkova (u zdravotnické záchranné služby) a v místních částech Těšnovice (dolní stanoviště na tříděný odpad), Trávník, Kotojedy, Bílany, Vážany (u hospody U Klimešů), Postoupky, Hradisko, Zlámanka i Drahlov.

Kromě zmíněných nádob mohou občané nadále použité jedlé oleje a potravinářské tuky odevzdávat na sběrném dvoře na sídlišti Zachar a také při mobilních svozech odpadů, které provozuje společnost Biopas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Hotelová škola v Retzu láká ke studiu, přijímačky budou v březnu

21:17 Znojmo: Hotelová škola v Retzu láká ke studiu, přijímačky budou v březnu

Interkulturní hotelová škola Retz informuje aktuálně o možnosti studia na jejich škole. Přijímací ří…