Kroměříž: Radnice pořádá fórum, na kterém zazní deset priorit města

8. 4. 2019 18:10

Obyvatelé Kroměříže mohou v úterý 9. dubna diskutovat s představiteli radnice o současných problémech i o budoucím směřování města. Fórum Zdravého města Kroměříž se uskuteční od 16:00 v hudebním sále Domu kultury.

Kroměříž: Radnice pořádá fórum, na kterém zazní deset priorit města
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž
reklama

„Zveme občany na veřejnou diskusi o rozvoji města, plánech a projektech a také o největších problémech Kroměříže. Váš názor nás zajímá,“ pozval Kroměřížany místostarosta Vratislav Krejčíř.

V úvodu představitelé města připomenou stav problémů, které vzešly z veřejného projednání v minulém roce. „Následně budeme definovat nové priority, které občané vnímají jako nejdůležitější,“ uvedla Dagmar Velísková, koordinátorka projektu Zdravé město Kroměříž, místní Agenda 21.

Diskutovat se budou tradičně priority v oblastech Správa věcí veřejných a rozvoj města, Životní prostředí a globální odpovědnost, Doprava, cyklodoprava, prevence a bezpečnost, Sociální prostředí a zdraví obyvatel, Místní ekonomika a podnikání, Vzdělání, výchova, sport a volný čas a konečně Kultura, místní tradice a cestovní ruch.

„Součástí letošního fóra bude i tvorba pocitových map zaměřená na oblast mobility. Pocitová mapa je nástroj, který nabízí možnost aktivně zapojit občany do sběru informací a názorů na lokality, v nichž bydlí. Jedná se o prostředek participativního plánování veřejných prostor,“ popsal Krejčíř s tím, že výsledky budou využity jako podpůrné podklady pro plánování investičních akcí v dopravě.

Loni lidé na veřejném fóru označili za potřebné navýšení prostředků na podporu mládežnického sportu, opravu chodníků na Barbořině i silnice Hráza – Čápka, podporu rodin s dětmi a aktivit pro náctileté, revitalizaci okolí Medkových rybníků, zachování a podporu kroměřížské nemocnice, navýšení parkovacích míst ve Spáčilově ulici, rozvoj sportovišť, zlepšení péče o zeleň, zřízení legální graffiti stěny a konečně zřízení jeslí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Město znovu podpoří podnikatele, v druhé vlně chce rozdělit 3,4 milionu

11:07 Hradec Králové: Město znovu podpoří podnikatele, v druhé vlně chce rozdělit 3,4 milionu

Stejně jako během první vlny koronaviru se město rozhodlo opět výrazně podpořit hradecké podnikatele…