Kroměříž: Silnici do Bílan nově krášlí osm desítek stromů

02.12.2019 19:53

Obyvatelé Kroměříže včetně starosty a místostarostů o víkendu společně zasadili osm desítek stromů podél silnice mezi Kroměříží a místní části Bílany.

Kroměříž: Silnici do Bílan nově krášlí osm desítek stromů
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž
reklama

„Rád bych jménem svým i kolegů poděkoval všem za účast na tomto počinu. Myslím, že jsme všichni odcházeli s dobrým pocitem,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Město na výsadbu získá dotaci 200.000 korun z ministerstva životního prostředí, dalších asi 60.000 korun přidá z vlastního rozpočtu. Vedení radnice hodlá každoročně vysazovat stromy v krajině a podle možností i v samotném městě.

„Stromy bychom chtěli začít do krajiny navracet zejména podél polních cest, ať už existujících či v současnosti zaoraných. Tím zabráníme vodní a větrné erozi půdy a přispějeme k lepšímu zadržování vody v krajině,“ upozornil místostarosta Vít Peštuka. Podle něj je také nutné se o mladé stromy postarat, než se dobře ujmou a zakoření. „V souvislosti se změnou klimatu lze očekávat spíše horká a suchá léta. To bude znamenat pro mladé stromy doslova boj o přežití. Bez naší péče a závlahy se určitě neobejdou,“ dodal Peštuka.

Akce se zúčastnily asi tři desítky lidí. „Počasí bylo skvělé, po celou dobu svítilo sluníčko. Kromě samotné výsadby třešní, jabloní, hrušní a jeřábů jsme pod dohledem odborníků zvládli i další práce, jako jsou například hnojení, kůlování či instalace ochrany stromků v podobě rákosové rohože a pletiva,“ doplnila vedoucí radničního odboru regionálního rozvoje Simona Prečanová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha 8 chce změnit územní plán kvůli tunelu V Holešovičkách

18:35 Praha 8 chce změnit územní plán kvůli tunelu V Holešovičkách

Rada městské části Praha 8 schválila návrh na změnu územního plánu, která umožní zahloubení ulice V …