Kroměříž: Změna jízdního řádu MHD prodlouží linku číslo 3 a usnadní přestup z vlaku

07.12.2020 15:47 | Zprávy
autor: PV

Městská hromadná doprava v Kroměříži pojede od neděle 13. prosince podle změněného jízdního řádu. „Úpravy vznikly na základě požadavků od cestujících a také jako reakce na časové posuny vlakových spojů. Ne všem požadavkům se dá po technické stránce vyhovět, ale snažíme udělat maximum pro spokojenost cestujících,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Kroměříž: Změna jízdního řádu MHD prodlouží linku číslo 3 a usnadní přestup z vlaku
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž

Na základě četných žádostí o rozšíření provozu v oblasti Havlíčkova,točna bude nově linka číslo 3 zajíždět i do této oblasti. Všechny spoje navíc nově v obou směrech zastaví na zastávce Nemocnice. Zastávka Nemocnice se zároveň od 13. prosince stane nově zastávkou na znamení pro urychlení provozu. „Zajíždění linky 3 tak značně rozšíří dopravní dostupnost do dalších částí města, například k zastávkám Kaufland, hlavní pošta, Albert Hypermarket, a také přinese této oblasti nejrychlejší spojení s centrem města. V opačném směru také přibude spojení s nákupním centrem Rybalka, kde je supermarket Tesco,“ popsal Jaroslav Černý, vedoucí provozu MHD ve společnosti Kroměřížské technické služby (KTS), která MHD ve městě provozuje.

Součástí změn je také to, že o víkendu budou na zastávku Havlíčkova,točna zajíždět v dopoledních hodinách dva spoje linky 4 a tři spoje linky 6, které budou sloužit k nákupům ve městě, popřípadě k návštěvě kostela, a pro opětovný návrat zpět. Nově také pojede ze zastávky Havlíčkova,točna místo linky 3 v 7:21 linka číslo 8, která zároveň obslouží ulici Vrobelova s odjezdem v 7:29 a příjezdem na nádraží v 7:40.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Sloučení některých českolipských škol

7:27 Česká Lípa: Sloučení některých českolipských škol

Od 1. ledna 2028 bude mít město Česká Lípa kvůli sloučení papírově o pět školských zařízení méně. Na…