Kyjov pomůže handicapovanému chlapci

31.07.2020 19:53

Znáte Adama Kuthana z Bukovan? Narodil se jako zdravé dítě, ve třech letech ale začal mít problémy s rovnováhou a lékaři mu objevili nádor na mozku. Náročná operace Adamovi zachránila život, ale upoutala ho na lůžko.

Kyjov pomůže handicapovanému chlapci
Foto: wikipedie
Popisek: Kyjov

Dnes je Adamovi 13 a za tu dobu ušel neuvěřitelnou cestu! Navzdory všem zdravotním komplikacím se snaží vyrovnat svým zdravým kamarádům. Díky sportu a pravidelnému tréninku na handbiku a trenažéru se mu to daří. Je schopný stát, ujít pár kroků a zapojit se do společenského života na závodech. Jeho velkým přáním je věnovat se handycyklistice závodně a k tomu potřebuje „dospělácký“ tricykl, na což jeho přátelé založili sbírku. A taky výzvu "Kolo pro ADAMA". V rámci ní na kole objedou Českou republiku = 1500 km za cca 4-5 dní, bez jakékoli podpory. Pro svůj plán navíc získali sponzory, kteří za 1 ujetý kilometr každého účastníka zaplatí dohromady 5,-Kč.

Charitativní peloton projede i Kyjovem - v našem městě bude v úterý 11. srpna kolem poledne. Připojit se může každý, podrobnější informace zájemci naleznou TADY.

Pomůže i Kyjov - na transparentní účet město pošle 5.000,-Kč, radnice navíc už teď dává dohromady skupinu cyklistů, kteří se v Kyjově k pelotonu na určitý úsek přidají a pomohou tak pro Adama najet další koruny. Účast přislíbili i cyklisté z oddílu CK Dacom Pharma Kyjov. Připojíte se taky? Čím více peněz se podaří najet a vybrat, tím více handicapovaných dětí získá své handbiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Nové vozy Škoda Kodiaq zlepší mobilitu policistů

20:55 Mladá Boleslav: Nové vozy Škoda Kodiaq zlepší mobilitu policistů

Tři zbrusu nové vozy Škoda Kodiaq získali ve čtvrtek 22. července odpoledne policisté z Mladobolesla…