Lanškroun: Kotelna na sídlišti U Papíren bude vybavena novými kotli

06.04.2021 10:39

Skutečnost, že kotelna na sídlišti U Papíren má své nejlepší roky za sebou, přiměla město Lanškroun dožívající kotle vyměnit za moderní a energeticky úspornější.

Lanškroun: Kotelna na sídlišti U Papíren bude vybavena novými kotli
Foto: lanskroun.eu
Popisek: Renesanční radnice v Lanškrouně

Od května do srpna dojde ke kompletní výměně stávajících kotlů Vissmann s hořáky Weishaupt s výkonem 4,2 MW za kotle HOVAL ultragas 1150 s tepelným výkonem 3,45 MW. Nové kotle zaručují účinnou a ekologickou produkci tepelné energie a podstatným způsobem tak přispějí ke zlepšení kvality ovzduší.

Řízení celé kotelny bude zajištovat systém regulace a měření s dálkovým dohledem. Bude tedy možné sledovat chod kotelny a popřípadě upravovat její parametry vzdáleně. Tento systém umožní i sběr dat, která budou povinně archivována. Do současné doby se uchovávaly pouze v papírové podobě.

„Staré kotle jsou v kotelně od roku 1995, jejich účinnost je pouze 92% a spaliny z kotlů jsou na hraně daných norem,“ říká David Jirges, jednatel Městského bytového podniku v Lanškrouně, a dodává, „nové zařízení včetně měření a regulace zajistí větší účinnost dodávek tepla až na 104%. V konečném výsledku pak výměna kotlů přinese celkovou úsporu až 10-15%.“

Mezi odběratele patří 527 bytových jednotek a MŠ Vančurova. V současné době jednáme i s developerem o možnosti připojení 4 nových bytových domů, které vzniknou v lokalitě „ Za Střelnicí“.

Dodavatelem je firma UCHYTIL s.r.o. Brno s vysoutěženou částkou 7.226.248,- Kč včetně DPH.

Prosíme obyvatele z okolních domů o toleranci v tomto období, kdy může být na nezbytně nutnou dobu provedena odstávka teplé vody. Obyvatelé sídliště o tom budou samozřejmě včas informováni.  Děkujeme za pochopení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolín: Město chce odkoupit bustu architekta Jaroslava Fragnera

20:47 Kolín: Město chce odkoupit bustu architekta Jaroslava Fragnera

Zástupci města, starosta Michael Kašpar a městský architekt David Mateásko, navštívili společně s ko…