Letecké cvičení RAMSTEIN ROVER možná uslyší i Jihlava

05.09.2012 14:31 | Zprávy
autor: jihlava.cz

Česká republika v termínu od 4. do 21. září 2012 hostí největší alianční cvičení a zároveň jediné cvičení vzdušných sil NATO v letošním roce s názvem „Ramstein Rover 2012“ (RARO12), které je organizováno a řízeno komponentním velitelstvím vzdušných sil (Air Component Command, ACC) v Ramsteinu.

Letecké cvičení RAMSTEIN ROVER možná uslyší i Jihlava
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Cílem společného výcviku aliančních jednotek na našem území bude především sladění činnosti pilotů taktického letectva s činností předsunutých leteckých návodčích při podpoře pozemních operací a dále poskytnout vhodné prostory a zařízení pro zvýšení interoperability, standardizaci postupů v procedurách přímé letecké podpory a zvyšování kvalifikace těchto vojenských specialistů, kteří jsou nasazováni v zahraničních operacích ISAF na území Afghánistánu.

Účast potvrdilo 17 zemí (Belgie, Česká republika, Estonsko, Francie, Itálie, Litva, Lotyšsko, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Velká Británie, USA, Turecko), a to buď zapojením letecké techniky nebo účastí přesunutých leteckých návodčích a instruktorů.

Letová činnost bude probíhat primárně z 22. základny letectva u Náměště nad Oslavou a dále ve vojenských výcvikových prostorech Boletice a Libavá a ve vzdušném prostoru nad Jihočeským krajem. Létat se bude od 4. září do 21. září 2012 denně v pracovní dny od 8 hodin ráno až do 23 hodiny noční. Lety v nočních hodinách budou omezeny jen na minimální potřebný počet.  Armáda upozorňuje na nárůst počtu letů nad částí území našeho města, což znamená zvýšení hlukové zátěže.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Zdravější a chutnější školní stravování

19:47 Pardubice: Zdravější a chutnější školní stravování

Vzdělávací cyklus byl rozdělen do dvou navazujících částí. První seminář probíhal v ukázkových prost…