Liberec: Město investuje do svých sportovních objektů

18.03.2019 18:45 | Zprávy
autor: PV

K rozličnému sportovnímu vyžití funguje v Liberci řada zařízení. Objekty, které jsou ve vlastnictví města, spravuje Oddělení správy sportovních objektů statutárního města Liberce. Jde například o městský plavecký bazén, skatepark, fotbalový stadion U Nisy a fotbalový stadion ve Vesci.

Liberec: Město investuje do svých sportovních objektů
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec

„Péče o objekty spočívá především v realizaci oprav potřebných pro bezproblémový provoz jednotlivých areálů a pro udržení řádného technického stavu těchto objektů,“ říká vedoucí Odboru majetkové správy Jaroslav Schejbal. Pro realizaci oprav většího rozsahu a také z důvodu rozšiřování možností využití jednotlivých areálů je průběžně zadáváno zpracování projektových dokumentací vybraných objektů. Největší investiční akcí je bezpochyby generální oprava plaveckého bazénu. V současné době je s vybraným zhotovitelem postupně připravována projektová dokumentace na jeho modernizaci. Dokumentace je zpracovávána ve stupni studie s variantními řešeními vnitřního uspořádání.

„Největším problémem jsou šatny. Jejich rozdělení na mužskou a ženskou část už nevyhovuje současným požadavkům. V zahraničí se to řeší tak, že máte jednu obrovskou společnou šatnu, ve které jsou skříňky a pak jsou tam i převlékárny, kde se rodina převlékne do plavek, hlavně když přijdou s dětmi,“ uvádí Jiří Němeček, náměstek primátora pro strategický rozvoj, dotace a majetkovou správu.

V rámci údržby fotbalového areálu U Nisy je připravována celková oprava ocelových konstrukcí zastřešení hlavní tribuny. Nutnost provedení všech doporučených opatření, která je potřebná provést bez zbytečného odkladu, vyplynula z výsledků posouzení stavu spolehlivosti ocelových konstrukcí zastřešení hlavní tribuny v areálu, aby se zabránilo dalšímu postupu koroze a nedošlo ke vzniku havarijního stavu. „V současné době provádíme průběžný monitoring ocelové konstrukce hlavní tribuny VIP a její opravu bychom chtěli řešit nejpozději do roku 2020. Čeká nás zpracování zadávací dokumentace,“ doplňuje Jaroslav Schejbal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…