Liberec: Nová šance pro Perštýn, obří jámu má zaplnit technologické centrum

16.01.2016 14:40 | Zprávy
autor: PV

Do pěti let by mohlo v obří jámě na libereckém Perštýně vyrůst administrativně technické centrum s navazující zástavbou bytů, sportovištěm, parkem a občanskou vybaveností.

Liberec: Nová šance pro Perštýn, obří jámu má zaplnit technologické centrum
Foto: liberec.cz
Popisek: Detail liberecké radnice při západu slunce

Velký pozemek v centru města změnil na přelomu roku majitele. Po dlouhých jednáních pozemek od stávajícího vlastníka, německé společnosti ECE, koupila firma ze skupiny LIF, a.s. (Libereckého Investičního fondu). Na tomto problematickém a dnes zanedbaném území po nedostavěném obchodním centru by tak vyrostla ucelená část města, navazující na stávající zástavbu i přírodní prostředí.

Pro primátora statutárního města Liberce Tibor Batthyányho má projekt dvě roviny. „Prvně jsem rád, že se našel smysluplný projekt, který městu po urbanistické stránce pomůže a tou druhou rovinou je že podporuji vytváření podmínek pro technologické firmy a vznik nových pracovních míst s vysokým podílem přidané hodnoty,“ řekl. „Projekt konzultujeme s jeho autory, především s Jiřím Šolcem a Tomášem Kučerou, už od doby, kdy začal dostávat konkrétnější obrysy. Za hnutí ANO ve vedení města tento projekt jednoznačně podporujeme," doplnil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…