Liberec: Perné dny libereckých dobrovolných hasičů

26.07.2021 16:34

Také Liberecké potrápilo v uplynulých dnech počasí. Tentokrát se však nejednalo o vítr, ale o velmi silné a intenzivní srážky, které sebou přinesly přívalové povodně a následně i velké škody.

Liberec: Perné dny libereckých dobrovolných hasičů
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec

Těmto povodním a jejich následkům se nevyhnulo ani území města Liberec. Došlo k rozvodnění malých toků, ale i řeky Nisy. Liberecká přehrada byla téměř na maximu své retenční schopnosti. Voda poškodila komunikace, infrastrukturu, tvořila veliké laguny a zatopila nejenom zahrady, ale v mnoha případech sklepy a domy.

Nejenom profesionální hasiči, ale i všechny jednotky dobrovolných hasičů města (8 jednotek) strávili v terénu mnoho hodin, především během víkendu a provedli desítky zásahů, kde se snažili pomoci odvrátit nebo již likvidovat následky povodní. Nejčastější činností hasičů bylo čerpání vody ze zatopených prostor nebo ploch, pytlování písku a stavba provizorních zábran, čištění propustků a kanálových vpustí, odstraňování bahna a naplavenin.

Ani našim hasičům se však voda nevyhnula a tak po návratu ze zásahu čekala na jednotku z Vratislavic nad Nisou vytopená zbrojnice. Místo odpočinku po ošetření techniky a materiálu čekalo tak hasiče čerpání vody a úklid vlastní zbrojnice. Během zásahů odvedli hasiči obrovský kus práce, za který jim patří veliké poděkování.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc je první! Zvítězila v soutěži ve třídění odpadů

17:56 Olomouc je první! Zvítězila v soutěži ve třídění odpadů

První místo ve třídění odpadů v nejprestižnější kategorii obcí nad 15 000 obyvatel patří letos Olomo…