Liberec nabídl pomoc Jablonci nad Nisou se zajištěním městské hromadné dopravy

30.10.2020 11:07

Liberec a Liberecký kraj nabízí městu Jablonec nad Nisou možnost zajištění provozu MHD od 1. února 2021. Na mimořádném jednání to schválili liberečtí radní.

Liberec nabídl pomoc Jablonci nad Nisou se zajištěním městské hromadné dopravy
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec
reklama

„Náš návrh může sousednímu Jablonci nad Nisou pomoci vyřešit nešťastnou situaci, do níž se dostal po zrušení soutěže na zajištění provozu MHD od února příštího roku. A to za výhodnějších cenových podmínek, než které město Jablonec dosud dostalo od komerčních dopravců. Jsme připraveni našim sousedům pomoci. Už proto, že obě města jsou společnými akcionáři v Dopravním podniku měst Liberec a Jablonce nad Nisou, který by se na zajištění dopravní obslužnosti podílel,“ říká primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Anketa

Zaslouží si herec Josef Dvořák státní vyznamenání?

88%
12%
hlasovalo: 17654 lidí

Návrh ceny, kterou deklarativní nabídka od Liberce a Libereckého kraje obsahuje, je podle primátora Zámečníka o 10 až 15 procent nižší, než ta, kterou město Jablonec obdrželo od komerčního dopravce.

„Nabídka, kterou statutární město Jablonec nad Nisou dosud od komerčního dopravce obdrželo, je podle nás hrubě nevýhodná. Její přijetí by znamenal neefektivní vynakládání veřejných peněz jednoho z klíčových měst v našem regionu. Spolu s Libereckým krajem jsme přesvědčeni, že takové hrozbě je třeba zabránit a proto jsme připraveni Jablonci pomoci,“ dodává primátor Zámečník.

Přijetí nabídky by podle libereckého primátora mohlo městu Jablonec n.N. přinést v následujících dvou letech úspory na zajištění dopravní obslužnosti až 23 milionů korun bez DPH. A zároveň posílit možnosti další vzájemné spolupráce obou sousedních statutárních měst nejen při zajištění hromadné dopravy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: Virtuální novinka představuje město nejen turistům

21:49 Vyškov: Virtuální novinka představuje město nejen turistům

Pohled na nové vodní atrakce venkovního areálu Aquaparku Vyškov, na možnosti sportovního vyžití v ok…