Lidé na invalidních vozících testovali bezbariérové cesty v Mladé Boleslavi

25. 7. 2017 15:17

Na základě mapování bezbariérovosti Metalové cesty Mladou Boleslaví v minulém roce publikovalo Infocentrum Mladá Boleslav tyto údaje na svých webových stránkách. Díky těmto informacím, které jsou k dispozici na webu www.metalovacesta.cz, se mohla první skupina 13 pražských vozíčkářů v doprovodu dalších 7 osob koncem minulého týdne vydat na výlet do Mladé Boleslavi.

Lidé na invalidních vozících testovali bezbariérové cesty v Mladé Boleslavi
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav
reklama

V plánu bylo navštívit ŠKODA Muzeum, Eko-centrum Zahrada, Letecké muzeum Metoděje Vlacha a samozřejmě Metalovou cestu Mladou Boleslaví. Z důvodu časové náročnosti si ovšem mohli návštěvníci užít Metalovou cestu pouze z části. Město se návštěvníkům velice líbilo a také velmi kladně ohodnotili aktuálnost a přesnost informací o bezbariérovém přístupu. "Jeden z vozíčkářů zdůraznil, jak jsou detailní informace o případných bariérách v terénu důležité - jeho vozík například váží přes 180 kg a nedostane se do žádného podniku, kde je práh. Skupina využila všechny bezbariérové atraktivity, a tak se i podnikatelé na Staroměstském náměstí mohli těšit z obratu, který jim tito turisté přinesli," řekl vedoucí infocentra Gérard Keijsper.

Tento výlet pro vozíčkáře zorganizovala Pražská organizace vozíčkářů, která podobné aktivity organizuje zhruba dvacetkrát během sezóny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Strážníci tipují lokality, kde je nutná zvýšená dezinfekce

17:15 Mladá Boleslav: Strážníci tipují lokality, kde je nutná zvýšená dezinfekce

Posledních pár týdnů je velmi perných i pro strážníky městské policie, kteří se po ulicích pohybují …