Litomyšl: Největší investice města v roce 2021

06.01.2021 8:38 | Zprávy
autor: PV

I přes nutné škrty v rozpočtu města se na rok 2021 plánuje či přesunuje řada velkých investičních akcí. Tou největší bude rozšíření sběrného dvoru, které se připravuje již několik let.

Litomyšl: Největší investice města v roce 2021
Foto: Archiv
Popisek: Litomyšl

Kvůli koronakrizi muselo dojít k odložení na rok 2021 a letos by mělo dojít k dokončení projektu za 27 milionů korun, na který město získalo dotaci 20 milionů ze Státního fondu životního prostředí. Díky rekonstrukci dojde k rozšíření stávající nedostatečné kapacity sběrného dvoru a modernizaci vybavení. Pro občany to znamená snazší a pohodlnější možnost jak se ekologicky zbavit nepotřebných věcí.

Letos by se také měla dokončit probíhající výstavba sociálního bydlení na Zahájské ulici. To se staví kvůli tomu, že má město ze zákona povinnost nabízet přístřeší občanům v nouzi, jako jsou například matky samoživitelky či osoby, které kvůli finanční tísni přišly o bydlení. Stát na tento záměr vypsal dotace a této finanční podpory při stavbě využívá i Litomyšl, město získalo desetimilionovou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu, celkem má výstavba stát 15 milionů korun.

V roce 2021 se také plánuje rekonstrukce světelné křižovatky. I tento záměr oddálila koronakrize, ale na začátku ledna letošního roku by hodnotící komise měla z obdržených nabídek vybrat vítěze výběrového řízení. Projekt za téměř tři miliony korun má usnadnit průjezd městem, díky systému dynamického řízení bude křižovatka reagovat na aktuální dopravní situaci a vyhodnocovat délku světelných signálů. Ze státního fondu dopravní infrastruktury město na tento projekt získá dotaci 2,3 milionu korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

22:41 Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

Starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba navštívili bytový dům v ulici Národní 1003, kde byla d…