Oltář sv. Vojtěcha s figurálními řezbami Ignáce Rohrbacha vznikl před rokem 1723. Pochází ze zámecké kaple zámku v Běstvině, odkud byl v 60. či 70. letech, tedy v době, kdy byla kaple rušena, přesunut do místního kostela.
„Zde se ovšem monumentální a velmi hodnotný oltář nemá možnost uplatnit - je rozdělen na několik solitér a rozmístěn v různých částech kostela. Navíc je jeho stav díky značné vlhkosti a činnosti aktivního dřevokazného hmyzu velmi špatný, místy havarijní,“ upřesňuje místostarosta města Jan Čechlovský.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


