Město Jičín připravuje finanční pomoc Ukrajině ve výši 500 tisíc korun

07.03.2022 12:37 | Tisková zpráva

Rada města široce projednávala situaci na Ukrajině. Mezi řadou dílčích témat byl projednáván finanční příspěvek města.

Město Jičín připravuje finanční pomoc Ukrajině ve výši 500 tisíc korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín

Připravuje se částka 500 tisíc Kč. Rada města již schválila 20 tisíc Kč pro organizaci Člověk v tísni a 20 tisíc Kč pro ukrajinské velvyslanectví. O poskytnutí částky 460 tisíc Kč bude rozhodovat Zastupitelstvo města na veřejném zasedání dne 16. března a v tomto případě je ještě nutné vyřešit, kam přesně bude tento obnos v případě schválení poukázán.

Město Jičín odsuzuje ruskou agresi vůči suverénnímu státu a své stanovisko deklarovalo v prohlášení vydaném ve středu 23. února. Prohlášení bylo zasláno k rukám předsedy Vlády ČR a hejtmana Královéhradeckého kraje.

Město koordinuje postup zejména s Krajským úřadem KHK a složkami Integrovaného záchranného systému. S vyhlášením nouzového stavu byl aktivován Krizový štáb ORP Jičín, který pravidelně zasedá. Nejakutnější je nyní řešení očekáváného příchodu velkého počtu uprchlíků – občanů Ukrajiny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

To jako vážně?

Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kroměříž: Město chystá mytí a desinfekci všech polopodzemních kontejnerů

10:03 Kroměříž: Město chystá mytí a desinfekci všech polopodzemních kontejnerů

Specializovaná firma bude ve dnech 15. až 26. září umývat a desinfikovat všechny polopodzemní kontej…