Mikulov: Městské kino prochází rozsáhlou rekonstrukcí

22.07.2019 16:59

Městské kino je už třetí týden zavřené a probíhá zde rozsáhlá rekonstrukce podia.

Mikulov: Městské kino prochází rozsáhlou rekonstrukcí
Foto: mikulov.cz
Popisek: Mikulov
reklama

„Při namátkové kontrole se zjistilo, že parkety na jevišti jsou již v havarijním stavu. Některé byly uvolněné, jiné poškozené, za plátnem kus podlahy chyběl úplně. Používání jeviště by mohlo být nebezpečné pro účinkující, a proto je rekonstrukce nezbytná z bezpečnostních důvodů,“ řekla ředitelka společnosti Mikulovská rozvojová Petra Eliášová.

Kompletní odstranění stávajících parket, zpevnění jeviště a pokládka nových parket, pořízení nového schodiště na jeviště, které nahradí nynější nestabilní a poškozené schodiště, zbroušení a nalakování podlahy pod pódiem vyjde na 362 tisíc korun. Rekonstrukci na základě výběrového řízení provádí Podlahářství Podluží z Moravské Nové Vsi.

Podlahářské práce budou hotovy do začátku srpna, poté se bude čekat na vytuhnutí laku a pak mohou nastoupit technici, aby znovu nainstalovali promítací plátno a ozvučovací techniku. Zároveň proběhne generální vyčištění koberců a sedaček a revize a případná oprava osvětlení v kinosále. „Díky doplnění parket v prostoru za oponou a řádné instalaci ozvučovací techniky se zvýší komfort pro všechny účinkující i kulisáky a samozřejmě bude v celém kině ještě lepší zvuk než doposud, což určitě diváci a návštěvníci kina ocení,“ doplnila na závěr Petra Eliášová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Analýza možností a efektivity stipendijních programů

18:38 Prostějov: Analýza možností a efektivity stipendijních programů

Město bude pomáhat studentům s jejich vzděláváním a poskytovat dotace v oblasti podpory studentů, fo…