Mladá Boleslav: Chladné léto poznamenalo úrodu na městské vinici

22.09.2021 12:59 | Tisková zpráva
autor: PV

Úroda na boleslavské městské vinici je tentokrát ve srovnání s předchozími lety výrazně slabší. Vlhké a chladné počasí tohoto léta si vybralo svou daň, a bohužel se navzdory veškeré snaze nepovedlo ubránit hrozny před plísní.

Mladá Boleslav: Chladné léto poznamenalo úrodu na městské vinici
Foto: mb-net.cz
Popisek: Hrad uprostřed města Mladá Boleslav

A to i přesto, že na zdejší vinici rostou odrůdy Solaris a Johaniter, které nevyžadují tak teplé podnebí. Letošní léto bylo bohužel co do počasí extrém, a problémy s úrodou hlásí i vyhlášené vinařské lokality na Moravě.

"Je to tak, bohužel bude letos vína méně, dosud jsme byli zvyklí na nějakých 150 až 200 lahví, tolik jich tentokrát nebude. Nicméně i přesto se mohou lidé těšit na ochutnávku Boleslavského cuvée, jako obvykle jim ho nabídneme na Slavnostech vína, které se uskuteční 20. listopadu," uvedl při své návštěvě vinice náměstek primátora Daniel Marek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Minář

Podle vás Minář iniciuje demonstrace, protože z nich má nějaký finanční profit? Z čeho? Od koho podle vás dostává peníze? Nejsem jeho sympatizant a fakt by mě zajímalo, z čeho je jeho činnost financována.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice rozhodly o udělení ocenění za mimořádné zásluhy

13:43 Pardubice rozhodly o udělení ocenění za mimořádné zásluhy

Zastupitelstvo města Pardubic schválilo udělení tradičních ocenění města za rok 2025.