Mladá Boleslav: Město se snaží získat parkoviště v Jiráskově ulici

09.01.2019 15:14

Pozemek v Jiráskově ulici poblíž bývalého Telecomu, který patří České poště, se stal v posledních dnech tématem mnoha diskuzí. Ukázalo se totiž, že Česká pošta ho hodlá prodat v aukci, a ta se má uskutečnit už 16. ledna.

Mladá Boleslav: Město se snaží získat parkoviště v Jiráskově ulici
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav
reklama

"Jde o pozemek o rozloze zhruba 1000 metrů čtverečních a aktuálně slouží především jako parkoviště. Pošta ho nabídla do aukce, protože ho nevyužívá. My jsme ovšem obratem zjistili, že tento pozemek máme v pasportu komunikací, což podle zákona znamená, že bychom se k němu měli dostat bezplatně," vysvětlil první náměstek primátora Jiří Bouška.

Dodal také, že město okamžitě vstoupilo do jednání s Českou poštou i příslušnými ministerstvy, aby se celá situace vyřešila ve prospěch Mladé Boleslavi. "Snažíme se podniknout kroky, abychom ten pozemek získali, aniž by se aukce uskutečnila. Průběžně budeme informovat o tom, jak se nám to daří," doplnil náměstek.

Minimálně do doby, než bude vybudován parkovací dům v nemocnici, bude tento pozemek i nadále využíván jako parkoviště. Pravděpodobně bude ale k parkování určen i poté, protože jde o hojně obydlenou oblast s nedostatkem parkovacích míst pro rezidenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Tříkrálový koncert pro Hrdiny z první linie

19:31 Olomouc: Tříkrálový koncert pro Hrdiny z první linie

Lékaři, sestřičky, hasiči, policisté i sociální pracovníci – ti všichni si zaslouží naše poděkování …