Mladá Boleslav: Muzejní noc se vydařila

23.5.2022 7:29 dop. | Tisková zpráva

Letošní Muzejní noc, která se v Mladé Boleslavi konala v pátek 20. května, se vydařila a přilákala mnoho návštěvníků. V době od 18 do 23 hodin mohli zájemci navštívit zdarma stálé expozice a aktuální výstavy, ale i bohatý program na mladoboleslavském hradě, ve Škoda Muzeu, v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha, ve Sboru českých bratří, v Galerii pod věží či v městském paláci Templ. Mezi jednotlivými místy bylo možné přejet zdarma historickými autobusy Škoda 706 RTO.

Mladá Boleslav: Muzejní noc se vydařila
Foto: mb-net.cz
Popisek: Hrad uprostřed města Mladá Boleslav

Na mladoboleslavském hradě byla připravena čeká kejklířská a žonglérská rodinná skupina Wagabundus Collective., nechyběla ohnivá show, stan plný netradičních her, řemeslnické stánky a stylové občerstvení. V prostorách státního archivu byo možné navštívit i souběžně probíhající výstavu kaktusů.
Ve Škoda Muzeu se mohli návštěvníci projet historií Škoda Auto pomocí Virtuální reality, zúčastnit se komentovaných prohlídek, poslechnout si dobovou hudbu spojenou s ukázkou a výukou tanců. Ale následovaly i další hudební bloky včetně vystoupení amerického zpěváka Lee Davisona. Na děti čekalo dopravní hřiště na parkovišti či dětský koutek na téma Jak vzniká auto.

Letecké Muzeum Metoděje Vlacha připravilo přehlídku svých létajících exponátů a později vystoupení jazzové kapely Spring Jazz Quintet. Sbor českých bratří nabídl recitál bosenské zpěvačky a pianistky Aidy Mujačič a na závěr ohnivou show Kazatel v podání skupiny 2 Much Fire.

V Galerii pod věží bylo možné zhlédnout vystoupení žáků mladoboleslavské ZUŠ, vystoupat na vyhlídkovou věž nebo navštívit podzemí prostory. A Městský palác Templ nabízel celý večer tvořivé dílny pro děti, v dalším programu i Jerryho Holka a show s bičem a koncert Mirka Kemela a Vladimíra Javorského.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberec: Porušení dohody. TMR chce na ještědském hřebenu kácet ve velkém

12:47 Liberec: Porušení dohody. TMR chce na ještědském hřebenu kácet ve velkém

Červnové zasedání libereckého zastupitelstva schválilo první krok k radikálnímu rozšíření lyžařského…