Mladá Boleslav: Stavba cyklostezky podél Jičínské ulice by mohla začít v říjnu

24.09.2018 10:01 | Zprávy

Rada města ve čtvrtek 20. září schvalovala výběr zhotovitele připravované cyklostezky podél Jičínské ulice, která povede od Rozvoje až ke kruhové křižovatce u dálnice D 10.

Mladá Boleslav: Stavba cyklostezky podél Jičínské ulice by mohla začít v říjnu
Foto: mb-net.cz
Popisek: Mladá Boleslav

Po uplynutí lhůty pro možnost odvolání a v případě, ž nenastanou problémy, by vybraná firma mohla začít stavbu během října. Jak informoval náměstek primátora Jiří Bouška, letos by stavba měla trvat dva měsíce a bude další dva měsíce pokračovat na jaře roku 2019.

Připravovaná cyklostezka naváže u dálnice D 10 jednak na novou cyklostezku se zvedací lávkou přes Klenici směrem k Řepovu, jednak na cyklostezku za Baumaxem a dále podél severovýchodní tangenty do města. Nejlepší nabídnutá cena ve výběrovém řízení, kterého se zúčastnilo sedm firem, představuje investici ve výši cca 17,5 milionu korun, přičemž předpoklad projektantů počítal s více než 22 miliony korun.

Cyklostezku chce město postavit s pomocí evropských dotací, které pokryjí 85 procent z uznatelných nákladů. Město ovšem podle Boušky plánuje nejen výstavbu vlastní cyklostezky a chodníku, ale také úpravu všech přechodů pro chodce v tomto úseku, jejich osvětlení a úpravy, aby se zvýšila bezpečnost. Právě diskuse a jednání s Policií ČR kolem variant úprav přechodů trvaly velmi dlouho a zahájení stavby tak posunula až na podzim letošního roku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Jste hrdý na to, že nemáte nic společného s koalicí SPOLU

A na to, že kandidujete se SPD hrdý jste? Já měl vždy za to, že jste spíš pravicový a nepopulističtí, což SPD není. A když jste tak hrdý na to, že jste Svobodní, jak si vysvětlujete, že strana sama má tak málo voličů a nepřekračujete sami 5% hranici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přerov: Město opraví devět bytů pro seniory

10:23 Přerov: Město opraví devět bytů pro seniory

Radní schválili výběrové řízení na opravu devíti bytů v Domech s pečovatelskou službou Trávník, U St…